פסיפיק הולדיגס

7 סיבות טובות להשקיע בנדל"ן ארה"ב

מאת מנכ"ל "פסיפיק הולדינגס", עו"ד יובל זיו

סיבות להשקיע בנדלן בארהבהשנה האחרונה בשוק הנדל"ן האמריקאי הייתה שנה מוצלחת – השוק התעורר, המחירים עלו וההשקעה בו הפכה לאטרקטיבית ומושכת למקומיים, זרים, משקיעים ויזמים כאחד.

על פי כל הנתונים וההערכות, המגמה הזו תמשך גם בשנה הקרובה – מחירי הבתים צפויים להמשיך ולעלות, התשואות על ההשקעות יגדלו (ככל שהדבר נוגע לרווחי הון כתוצאה מעליית ערך הנכסים) ואזורים חדשים יהפכו למוקדי נדל"ן מושכים.

מנכ"ל "פסיפיק הולדינגס", עו"ד יובל זיו, נותן למשקיעים הישראלים בנדל"ן בארה"ב מספר סיבות להערכות האופטימיות:

 1. האווירה הכללית בארה"ב שלאחר הבחירות:
  אם זה נתוני האבטלה שיורדים או תחושת התקווה שהבחירה המחודשת באובמה נתנה לציבור, הכלכלה האמריקאית משדרת יציבות והתחזקות, ושוק הנדל"ן מיישר קו עם המגמה.

 2. מדד מחירי הנדל"ן בארה"ב:
  מדד מחירי הנדל"ן בארה"ב, המקובל ביותר הוא מדד הקייס שילר, שעלה בממוצע ארצי ב-11% במהלך 12 החודשים האחרונים זוהי העלייה הגבוהה ביותר מאז אי שם בשנת 2006! צריך לזכור שממוצע ארצי הוא דבר מטעה שכן אזורי הביקוש בקליפורניה, אריזונה נוודה ג'ורג'יה ופלורידה עלו ב-30% אבל אזורים שקטים יותר (כמו מדינות האמצע או ניו יורק) עלו בשיעור מתון הרבה יותר ומשפיעים בכך על המדד של מחירי הבתים. התאחדות המתווכים הלאומית של ארה"ב פרסמה לאחרונה נתונים לפיהם מחירי הנדל"ן צפויים לעלות בכ-10% נוספים בשנת 2013.

 3. הורדת התחלות הבנייה החדשות אל מתחת לרמת הביקוש: 
  בשנת 2012 נבנו ברחבי ארה"ב כ-620,000 יחידות דיור לעומת כ-2,000,000 יחידות דיור שהיו בבניה בשנת 2005! על מנת לעמוד בקצב גידול האוכלוסייה, המשק האמריקאי זקוק לקצת יותר ממיליון התחלות בניה בשנה, וההערכות מדברות על כ-700,000 התחלות בניה בשנה הקרובה, מה שמעיד שהעלייה בביקוש תימשך. הורדת כמות התחלות הבניה אל מתחת לרמה הנדרשת סייעה רבות להתאוששות השוק, גם אם לא בקצב המצופה – המיתון אילץ משפחות בכלל וצעירים בפרט לחזור לגור עם קרובים אבל עכשיו כשהמיתון בארה"ב חלף והאבטלה ירדה, הביקוש לבתים איתן ומשמעותי!

 4. יציבות ואף עליה במחירי השכירות: 
  אנשים שאיבדו את בתיהם לבנק נאלצים לגור בשכירות, כמו כן הירידה החדה בהתחלות הבנייה בזמן המשבר של 2007-2012 הקטינה מאוד את מלאי הבתים למכירה ולפיכך גם מי שרוצה ויכול לקנות לא בהכרח מוצא את בית מתאים ובוחר בינתיים לשכור. מחירים נמוכים של נכסים מצד אחד עם שכירויות גבוהות מצד שני הן בשורות טובות למשקיע בנדל"ן.

 5. העדר אלטרנטיבות: 
  סביבת הריביות הנמוכה בעולם המפותח והמשבר המתמשך באירופה גורם למצב שבו אין אלטרנטיביות בטוחות להשקעה. אחת האלטרנטיבות הבטוחות הייתה מתכות יקרות ובראשון הזהב, אך הריצה לזהב נרגעה מאוד בחצי השנה האחרונה והמחיר ירד בהתאם בכ-20%. מחירי האג"ח הקונצרנים בשיא היסטורי ובתשואות נמוכות מאוד וכמובן עבור המשקיע הישראלי התשואה השוטפת משכירות על נדל"ן בישראל ירדה מאוד בשנים האחרונות ואיתה גם הסיכוי לעליית ערך הנכס בעתיד.

 6. הדולר האמריקאי הנמוך: 
  השקעה בנדל"ן ארה"ב היא גם השקעה במטבע, מדיניות הממשלה האמריקאית בזמן המשבר הייתה לשמור על דולר נמוך על מנת להגדיל את היצוא ובכך לייצר מקומות עבודה ולמנוע לחצים דיפלציונים. עם היציאה מהמיתון וברגע שנגיד הבנק המרכזי יאתר סימנים של לחצים אינפלציוניים המדיניות תשתנה, הריבית תתחיל לעלות, מדיניות הדפסת הכסף תצטמצם מאוד וכתוצאה מכך שער הדולר בעולם בכלל ובישראל בפרט יעלה. כמו כן לממשלה בישראל יש אינטרס להעלאת שער הדולר כדי להגדיל את היצוא ולמנוע מיתון. המשקיע בנדל"ן בארה"ב נהנה מעליית ערך המטבע ונהנה מרווחי הון כתוצאה מכך מעל ומעבר לרווחים מעליית ערך הנכסים עצמם והתשואה השוטפת מהשכירות.

 7. תיזמון: 
  חלון ההזדמנויות הולך ומצטמצם, התחתית מאחורינו, הרכבת יצאה מהתחנה והיא שועטת קדימה. עקב עליה הדרגתית של המחירים התשואה עליהם יורדת...! עד סוף 2012 הצענו למשקיעים תשואה קבועה של 10% עכשיו התשואה המקסימאלית במודל ה- CMA הינה 9% ומי שיחכה על הגדר עלול למצוא את עצמו תוך שנה או פחות עם תשואה של 8% או פחות. חשוב לציין שמי שרוכש נכס לא נפגע מירידת התשואות שכן התשואה נגזרת מהמחיר המוזל שהמשקיע שילם עבור הנכס בזמן ההשקעה, עליית המחירים לא רק שלא פוגעת בתשואה השוטפת אלא היא גם מגדילה את התשואה ההונית.

Pacific Holdings
השקעות נדל"ן בארה"ב
טלפון: : 03-7282020
פסיפיק הולדינגס | תל אביב
ז'בוטינסקי 7 רמת-גן 5252007
(מגדל משה אביב, קומה 35)
טלפון: : 03-7282020
פקס: 03-5225241
PACIFIC HOLDINGS | LOS ANGELES
6300 Wilshire Blvd #970
Los Angeles, CA 90048
pa@phg2000.com
Direct: (800) 403-3407
Fax-818-988-6695

ניווט

עמוד הבית
אודות
הנהלת החברה
הנהלת ישראל / רמת גן
הנהלת לוס אנג'לס
הנהלת ג'ורג'יה
הנהלת בייג'נג
הנהלת אוקלהומה
הנהלת פלורידה
אמינות
אסטרטגיה
כספי, איצקוביץ ושות' - עורכי דין
תחומי פעילות
רכישה מבנקים
שרותי בנייה ושדרוג
ניהול נכסים
השכרת אחוזות פאר
נדל"ן בארה"ב
בתים למכירה בארה"ב
דירות למכירה בארה"ב
בתים ודירות בקליפורניה
בתים למכירה באטלנטה
מידע למשקיע בג'ורג'יה
נכסים באטלנטה
נדל"ן באטלנטה - הערים שליד
השקעה בנדל"ן באטלנטה
בתים ודירות בפלורידה
דירות בפלורידה: לאודרהיל
פורט לודרדייל - נדל"ן בפלורידה
בתים למכירה במיאמי
השקעות נדל"ן בצפון מיאמי
דירות במיאמי
בתים למכירה במיזורי
בתים למכירה באילנוי
נדל"ן בארה"ב - השקעה בטוחה ומשתלמת
פריחת שוק הנדל"ן בארה"ב ומשבר הסאב פריים
רכישת נכס להשקעה בארה"ב- כל היתרונות למשקיע הישראלי
משפצים את הנכס בהשקעת נדל"ן בארה"ב
נכסים
ההצלחות שלנו
הזדמנויות השקעה יחודיות
נכסים למכירה
נכסים שנמכרו
עיסקאות - Flip
השקעת גרין קארד EB5
נכסים מסחריים
נכסי יוקרה
כל הנכסים
המדריך למשקיע
7 סיבות טובות להשקיע בנדל"ן ארה"ב
כמה עולה לך להחזיק נכס בארה"ב?
באיזה מדינות כדאי להשקיע?
השקעות נדלן בחול
מידע בנושא המיסוי
שאלות ותשובות
הבטים משפטיים של השקעה בנדל"ן בארה"ב
השקעה בנדל"ן מניב ובנכסים מניבים - הסוד להצלחה כלכלית
השקעות נדל"ן בארצות הברית
קרדיט סקור - שיטת ניקוד האשראי בארה"ב
10 הדיברות למשקיע המתחיל
ישראלים שפיצחו את השיטה
איתור נכסים להשקעה בארץ ובעולם
השקעות נדל"ן בארה"ב או בישראל
מילון מונחים - נדל"ן בארה"ב
מדיה
מדיה
Pacific TV
ניוזלטר
כתבו עלינו
כנסים
צור קשר
מודל CMA